Menu Zamknij

Leczenie Uzależnień

Oferta leczenia uzależnień skierowana jest do osób, które nadużywają substancji psychoaktywnych (alkoholu, narkotyków, leków) lub są od nich uzależnione, a także osób uzależnionych behawioralnie (np. od internetu, zakupów, seksu) i poszukują pomocy w tym obszarze. 

W Katharsis istnieje możliwość skorzystania z konsultacji psychiatrycznej, a także podjęcie terapii indywidualnej i grupowej po uprzedniej konsultacji z terapeutą uzależnień.

Udzielamy również pomocy i wsparcia osobom współuzależnionym oraz członkom rodzin i bliskim osób uzależnionych.

Terapia

Po wstępnej konsultacji z terapeutą uzależnień pacjent wraz z terapeutą podejmuje decyzje o ewentualnej dalszej formie leczenie: psychoterapii indywidualnej i grupowej. 

Leczenie uzależnień

Oferujemy Państwu indywidualną terapię uzależnień zarówno prywatnie, według cennika, jak i w ramach kontraktu z NFZ.

Terapeuci uzależnień: mgr Anna Cierzniak, mgr Jagoda Dudzińska, mgr Jarosław Kaczmarek, mgr Ewelina Pers, mgr Anna Schlegel

Terapia grupowa w ramach NFZ

Grupa terapeutyczna w Poradni Leczenia Uzależnień kierowana jest do osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych (alkohol, leki, narkotyki). W grupie mogą uczestniczyć zarówno osoby, które dopiero rozpoczynają swoją drogę zdrowienia, jak i te, które mają już za sobą pewne doświadczenia terapeutyczne, doświadczają jednak trudności z utrzymaniem pożądanej zmiany.

Psychoterapia grupowa trwa 5 miesięcy. Obejmuje pracę nad wzmacnianiem umiejętności do utrzymywania abstynencji od substancji psychoaktywnych oraz pomaga lepiej zrozumieć znaczenie i funkcję zażywania substancji w życiu Pacjenta.

Terapia łączy elementy psychoedukacji (m. in. sposoby konstruktywnego radzenia sobie ze stresem, nauka rozpoznawania swoich emocji) i pracy wokół problemów aktualnie poruszanych przez uczestników na grupie. Udział w grupie terapeutycznej dla osób uzależnionych poprzedzony jest konsultacją ze specjalistą psychoterapii uzależnień. Grupa pracuje w ramach kontraktu z NFZ.

Terapeuta prowadzący grupę: mgr Jagoda Dudzińska.

Konsultacje psychologiczne dla młodzieży w wieku od 16 do 18 lat i ich rodziców

Podczas konsultacji z osobą w wieku od 16 do 18 lat prowadzona jest rozmowa oraz wywiad diagnostyczny, dzięki czemu terapeuta może zaproponować adekwatną formę dalszej pomocy w postaci np. psychoterapii lub na konsultacji z lekarzem psychiatrą.

W konsultacjach dla rodziców udział bierze jeden bądź dwoje opiekunów, w czasie której przedstawiany jest obraz problemowy dotyczący dziecka oraz propozycja dalszej formy pomocy.

Konsultacje w powyższej formie prowadzone są w ramach usług komercyjnych, więcej szczegółów znajdziecie Państwo poniżej:

Dowiedz się więcej.