Katharsis | Psychiatra Poznań | Katharsis
21921
page,page-id-21921,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Psychiatra Poznań

Dobry psychiatra to nieoceniona pomoc dla wielu osób, które doświadczają problemów w obszarze zdrowia psychicznego. W mieście Poznań można znaleźć wielu specjalistów, którzy oferują wsparcie medyczne w tym zakresie. Ważne jest , aby odnaleźć lekarza, który ma odpowiednie doświadczenie oraz w profesjonalny sposób zaopiekuje się Pacjentem. W naszej poradni pracują wyłącznie osoby z dużym doświadczeniem i kwalifikacjami, dla których nadrzędne jest dobro Pacjentów.

Wiele osób obawia się wizyty u specjalisty zajmującego się zdrowiem psychicznym. Obawy te są jednak zupełnie niewskazane. Każdy lekarz psychiatra, czy to w Centrum Katharsis w mieście Poznań, czy w każdej innej poradni , zajmuje się zapobieganiem, diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń psychicznych, np. lękowych, depresyjnych. Te diagnozowane są w społeczeństwie coraz częściej i nie powinno się traktować ich inaczej niż choroby fizyczne – w razie potrzeby należy koniecznie poszukać pomocy u specjalisty . Przy odpowiednio prowadzonej terapii możliwa jest znaczna poprawa samopoczucia i zmniejszenie dolegliwości objawów.

Dlaczego warto udać się do psychiatry?

Nie ignoruj problemu

Zaburzenia na tle psychicznym niejednokrotnie w znaczący sposób wpływają na nasze samopoczucie, mogą powodować trudności w relacjach społecznych, w domu rodzinnym, pracy czy też w kontaktach z przyjaciółmi. Często wpływają również negatywnie na fizyczny stan organizmu. Zignorowane problemy związane ze zdrowiem psychicznym mogą prowadzić do bardzo szkodliwych, a nawet tragicznych konsekwencji. Warto więc nie odkładać wizyty i poszukać pomocy u lekarza psychiatry wtedy, gdy zauważymy u siebie lub u naszych bliskich zachowania budzące nasz niepokój.

Skorzystaj z najlepszej metody wsparcia

Terapia, którą prowadzi dobry psychiatra, pozwala w znaczący sposób przyspieszyć leczenie choroby oraz poprawić sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Poza leczeniem farmakologicznym, czyli dobraniem odpowiednich leków, może on zalecić skorzystanie z pomocy psychoterapeuty lub psychologa. W naszej poradni wszyscy specjaliści stale współpracują ze sobą, aby móc dobrać najlepszą metodę wsparcia dla zgłaszających się do nas osób. Jeśli zatem nie jesteś pewny, czy lepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie wizyta u lekarza psychiatry czy u psychologa, pomożemy Ci dokonać wyboru. Jeśli będzie to konieczne, doradzimy wizytę u obydwu specjalistów.

Czym się różni psychiatra od psychologa?

Wiele osób przed pierwszą wizytą ma problem z wyborem specjalisty, do którego powinni się zgłosić. Psycholog, psychiatra i psychoterapeuta to pojęcia brzmiące bardzo podobnie, jednak istnieją między nimi istotne różnice. Psychiatra to osoba, która ukończyła studia medyczne, posiada ogólną i specjalistyczną wiedzę lekarską i ma prawo do wypisywania recept. Podczas wizyty sprawdza, czy stan pacjenta nie wynika z innych chorób oraz ewentualnie kieruje na dodatkowe badania, które pozwolą postawić prawidłową diagnozę. Psycholog to osoba, która ukończyła studia psychologiczne Zajmuje się diagnozowaniem, opiniowaniem i pomaganiem w wielu życiowych problemach,, które niekoniecznie muszą być wywołane chorobą, a raczej kryzysami rozwojowymi. W zakresie jego kompetencji nie mieści się przepisywanie leków.

Zarówno psychiatra, jak i psycholog mogą być również psychoterapeutami, czyli specjalistami w zakresie prowadzenia terapii pozwalającej zmienić niekorzystne dla Pacjenta schematy zachowań i postawy, które przeszkadzają w osiągnięciu satysfakcji życiowej. Doświadczenie terapii pomaga m.in. w lepszym poznaniu i zrozumieniu siebie, budowaniu bardziej satysfakcjonujących relacji z innymi oraz w lepszym radzeniu sobie z trudnościami. Szczegółowe cele psychoterapii są uzgadniane indywidualnie z każdym Pacjentem na początku procesu terapeutycznego. . Zarówno psychiatra, psycholog jak i psychoterapeuta w naszej poradni przyjmą Cię prywatnie bez konieczności uzyskiwania skierowania od lekarza rodzinnego.

Psychiatra NFZ