Katharsis | Psychiatra Poznań | Katharsis
21921
page,page-id-21921,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Psychiatra Poznań

Dobry psychiatra to nieoceniona pomoc dla wielu osób, które doświadczają problemów na tle psychicznym. W mieście Poznań można znaleźć wielu specjalistów w tym zakresie, którzy oferują wsparcie medyczne. Ważne jest jednak, aby odnaleźć lekarza, który ma odpowiednie doświadczenie oraz w profesjonalny sposób zaopiekuje się Pacjentem. W naszej poradni pracują wyłącznie osoby z dużym doświadczeniem i kwalifikacjami, dla których nadrzędne jest dobro Pacjentów.

Wiele osób obawia się wizyty u specjalisty zajmującego się zdrowiem psychicznym. Obawy te jednak są zupełnie niewskazane. Każdy lekarz psychiatra, czy to w Centrum Katharsis w mieście Poznań, czy w każdej innej poradni , zajmuje się zapobieganiem, diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń psychicznych, np. lękowych, depresyjnych. Te diagnozowane są w społeczeństwie coraz częściej i nie powinno się traktować ich inaczej niż choroby fizyczne – w razie potrzeby należy koniecznie poszukać pomocy u specjalisty. Przy odpowiednio prowadzonej terapii możliwa jest znaczna poprawa samopoczucia i zmniejszenie dolegliwości objawów.

Fotolia_89788062_Subscription_XXL

Dlaczego warto udać się do psychiatry?

Fotolia_143363411_Subscription_XXL

Nie ignoruj problemu

Zaburzenia na tle psychicznym niejednokrotnie w znaczący sposób wpływają na nasze samopoczucie, mogą powodować trudność w relacjach społecznych, w domu rodzinnym, pracy, czy też w kontaktach z przyjaciółmi. Często wpływają również negatywnie na fizyczny stan organizmu. Zignorowane problemy związane ze zdrowiem psychicznym mogą prowadzić do bardzo szkodliwych, a nawet tragicznych konsekwencji. Warto więc nie odkładać wizyty i poszukać pomocy u lekarza psychiatry wtedy, gdy zauważymy u siebie lub u naszych bliskich objawy budzące nasz niepokój.

Fotolia_137708403_Subscription_XXL

Skorzystaj z najlepszej metody wsparcia

Terapia, którą prowadzi dobry psychiatra, pozwala w znaczący sposób przyspieszyć wychodzenie z choroby oraz poprawić systemy radzenia sobie z trudnymi dla nas sytuacjami. Poza leczeniem farmakologicznym, czyli dobraniem odpowiednich leków, może on zalecić nam skorzystanie z pomocy psychoterapeuty lub psychologa. W naszej poradni w mieście Poznań wszyscy Ci specjaliści stale współpracują ze sobą, aby móc dobrać najlepszą metodę wsparcia dla osób zgłaszających się do nas z prośbą o wsparcie. Jeśli zatem nie jesteś pewny, czy lepszą opcją dla Ciebie będzie wizyta u lekarza psychiatry, czy u psychologa, skierujemy Cię do jednego z nich. Jeśli będzie to konieczne, doradzimy wizytę u obydwu specjalistów.

Czym się różni psychiatra od psychologa?

Wiele osób przed pierwszą wizytą w Katharsis w mieście Poznań ma problem z wyborem specjalisty, do którego powinni się zgłosić. Psycholog, psychiatra i psychoterapia to pojęcia brzmiące bardzo podobnie, a więc osobie niezorientowanej może być trudno wybrać jednego ze specjalistów. Psychiatra jest to osoba, która ukończyła studia medyczne i ma prawo wypisywania lekarstw pacjentom. Podczas wizyty sprawdza on, czy stan pacjenta nie wynika z innych chorób ogólnych oraz ewentualnie kieruje na dodatkowe badania, które pozwolą mu określić stan pacjenta. Psycholog natomiast to osoba, która ukończyła studia psychologiczne, niemogąca przepisywać lekarstw. Pomaga on w wielu sytuacjach kryzysowych, które nie koniecznie muszą być wywołane chorobą.

Zarówno psychiatra, jak i psycholog w mieście Poznań mogą być również psychoterapeutami, czyli specjalistami w zakresie prowadzenia terapii pozwalającej zmienić niekorzystne dla pacjenta schematy zachowań, które przeszkadzają pacjentom w osiągnięciu satysfakcji życiowej. Doświadczenie terapii pozwala zbudować znacznie lepszy obraz siebie oraz poprawić niezadowalające nas relacje z innymi ludźmi. Pamiętaj, że zarówno psychiatra, jak i psycholog w naszej poradni w mieście Poznań, przyjmą Cię prywatnie bez konieczności uzyskiwania skierowania od lekarza rodzinnego.

Psychiatra NFZ