Menu Zamknij

Anna Cierzniak

Psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła Studium Terapii Uzależnień od Narkotyków akredytowane przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii oraz studia podyplomowe z zakresu Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu,

Doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi zdobywała m.in. w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Poznaniu, Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych w Poznaniu, Terenowym Komitecie Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu, Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania we Wrocławiu, ośrodku stacjonarnym „Szansa” w Pławniowicach oraz w wielu innych specjalistycznych placówkach ambulatoryjnych i stacjonarnych w Polsce.

Odbyła liczne szkolenia z zakresu terapii uzależnień oraz pracy z ciałem m.in.  wykorzystanie technik pracy poznawczo – behawioralnej w leczeniu uzależnień oraz zaburzeń współwystępujących;  Zaburzenia odżywiania i taniec jako metoda wsparcia w chorobie; uzależnienia behawioralne– program szkoleniowy dla specjalistów terapii uzależnień;  Mindfulness-Based Stress Reduction (Redukcja Stresu Oparta na Uważności)- kurs redukcji stresu wg Kabata-Zinna i in.

Swoją pracę poddaję stałej superwizji (przez certyfikowanego superwizora) działając zgodnie z zasadami etyki zawodowej.

Specjalizuje się w:

  • pracy z osobami dorosłymi nadużywającymi substancji psychoaktywnych (alkohol, narkotyki, leki), a także uzależnionymi behawioralnie (m.in. hazard, seksoholizm, uzależnienie od mediów);
  • pomocy rodzinom i bliskim osób uzależnionych;
  • pomocy osobom z zaburzeniami odżywiania (kompulsywne objadanie, bulimia, anoreksja);
  • poradnictwie psychodietetycznym;
  • konsultacjach psychologicznych.

W Wielkopolskim Centrum Zdrowia Psychicznego Katharsis prowadzi psychoterapię uzależnień osób z problemami nadużywania substancji psychoaktywnych, uzależnionych behawioralnie (od czynności) oraz ich bliskich; konsultacje psychodietetyczne, psychologiczne.

Przyjmuje w ramach NFZ i wizyt komercyjnych.