Menu Zamknij

O Nas

Witamy Państwa w Wielkopolskim Centrum Zdrowia Psychicznego Katharsis, które od 1999 roku pomaga osobom potrzebującym profesjonalnego wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego w Poznaniu i okolicach.

Specjalizujemy się w udzielaniu pomocy tym z Państwa, którzy doświadczają trudności w obszarze szeroko pojętego zdrowia psychicznego.

Przy poszanowaniu wyjątkowości każdej zgłaszającej się do nas osoby, szukamy indywidualnych rozwiązań ułatwiających powrót do satysfakcjonującej równowagi.

Jak powstało Wielkopolskie Centrum Zdrowia Psychicznego Katharsis?

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Psychicznego Katharsis powstało w 1999 roku. Zespół tworzyło wówczas trzech lekarzy psychiatrów i jeden psycholog pod nazwą NZOZ Poradnia Psychiatryczno-Psychologiczna Katharsis. Początkowo obejmowaliśmy opieką mieszkańców dzielnicy Poznań Nowe-Miasto

Z roku na rok przybywało osób korzystających z naszej pomocy
 w powrocie do zdrowia. W związku z tym w 2006 roku otworzyliśmy Poradnię Zdrowia Psychicznego na osiedlu Lecha, specjalizującą się w psychogeriatrii. Przez 11 lat tworzyli ją specjaliści, których celem była pomoc w rozwiązywaniu specyficznych problemów osób po 65 roku życia. W roku 2009 poszerzyliśmy zakres swojej działalności o Poradnię Leczenia Uzależnień. Pracujący w niej certyfikowani specjaliści pomagają osobom zmagającym się z różnymi rodzajami uzależnień, a także członkom ich rodzin, w konstruktywnym rozwiązaniu problemu.

Na przestrzeni ostatnich lat w strukturze Centrum pojawiły się także dwa Oddziały Dzienne: Psychiatryczny Ogólny oraz Leczenia Uzależnienia od Alkoholu, a także kolejna filia w Środzie Wielkopolskiej.

Od samego początku istnienia tworzymy przestrzeń, w której pomagamy osobom dorosłym powrócić do zdrowia
 i równowagi psychicznej, a osobom uzależnionym, jak i członkom ich rodzin konstruktywnie zmierzyć się z problemem uzależnienia. W naszym Centrum kładziemy nacisk na wspólne działanie lekarzy, psychologów i terapeutów uzależnień.

Uważamy, że tylko taka współpraca w zakresie zdrowia psychicznego, jak i leczenia uzależnień, daje szansę możliwie pełnej 
i trwałej poprawy. Dlatego w naszym zespole znajdują się doświadczeni psychiatrzy, psycholodzy, specjaliści terapii uzależnień i psychoterapeuci wykorzystujący w swojej pracy teorie i doświadczenia różnych szkół psychologicznych.