Menu Zamknij

Barbara Chwieralska

Psycholog, certyfikowana psychoterapeutka Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii (EAP)

Absolwentka psychologii na uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (specjalność kliniczna) oraz studiów podyplomowych Diagnoza psychologiczna w Praktyce Klinicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Ukończyła czteroletnie Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie (ośrodek rekomendowany przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego), a także roczne szkolenie z zakresu terapii osób dorosłych w nurcie poznawczo-behawioralnym, trzystopniowy kurs Racjonalnej Terapii Zachowania (wg Maxie C. Maultsby, Jr., – Rational Behavior Therapy – RBT) oraz pierwszy stopień szkolenia z psychoterapii opartej na mentalizacji (MBT).

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując m.in. w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Gnieźnie, poradni zdrowia psychicznego, dziennym oddziale psychiatrycznym, ośrodkach wsparcia w obszarze psychiatrii środowiskowej, fundacji zajmującej się pomocą osobom po stracie oraz hospicjum domowym. Prowadziła również zajęcia ze studentami psychologii i kierunków medycznych.

W Katharsis zajmuje się pomocą psychologiczną i psychoterapią indywidualną. Pracę swoją poddaje stałej superwizji u superwizorów posiadających rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Przyjmuje w ramach NFZ.