Menu Zamknij

Anna Wiśniewska

Psycholog, pedagog i psychoterapeuta.

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku psychologia (specjalność: psychologia kliniczna) oraz pedagogika. Kontynuuje naukę w ramach 5-letniego całościowego kursu psychoterapii, akredytowanego przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Sekcję Naukową Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

W swojej pracy integruje podejście systemowe i ericksonowskie.

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w rządowych i pozarządowych placówkach pomocowych, oferujących m.in wsparcie w formie konsultacji specjalistycznych, pomocy psychologicznej, interwencji kryzysowej i psychoterapii.

Jako certyfikowana specjalistka w zakresie pomocy osobom doświadczającym przemocy w rodzinie(certyfikat nr 364 Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”) od kilku lat prowadzispotkania terapeutyczne w ramach współpracy z Okręgowym Ośrodkiem Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Poznaniu.

W kontakcie z drugą osobą ważne jest dla niej budowanie autentycznej, zaufanej relacji terapeutycznej. Wszystko z poszanowaniem zasad dyskrecji, życzliwości, w poczuciu bezpieczeństwa, zrozumienia i empatii.

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Aktualnie prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną. 

W Katharsis prowadzi psychoterapię indywidualną w ramach NFZ.