Katharsis | Psycholog Poznań | Katharsis
21947
page,page-id-21947,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Psycholog Poznań

Fotolia_137708403_Subscription_XXL

Psycholog z doświadczeniem

Dobry psycholog to ktoś, kto potrafi pomóc w wielu trudnych sytuacjach życiowych. Wbrew stereotypom mogą udać się do niego nie tylko osoby chorujące na choroby psychiczne, ale każdy, kto odczuwa dyskomfort w życiu, potrzebuje pomocy w poradzeniu sobie z trudnościami, których doświadcza, odczuwa brak satysfakcji w relacjach z innymi. W naszym centrum w mieście Poznań pomoc psychologiczną oferuje wielu świetnych specjalistów, którzy mają bogate doświadczenie oraz odpowiednie kwalifikacje. Pracują oni w różnych nurtach, dzięki czemu są w stanie pomóc w różnorodnych przypadkach, zarówno w sytuacji doraźnej, jak i w potrzebie stałych kontaktów z psychologiem.

Psycholog NFZ
Fotolia_94205742_Subscription_L

Specjalista dopasowany do Twoich oczekiwań

W Poznaniu usługi świadczy  wielu psychologów. Przed podjęciem decyzji o wizycie warto  jednak zastanowić się, który ze specjalistów będzie najlepszy dla nas. Warto zapytać wykształcenie oraz doświadczenie osoby udzielającej porad psychologicznych. Dobrym pomysłem jest także poznanie nurtu, w którym pracuje psycholog. W ten sposób łatwiej będzie dopasować konkretnego specjalistę do naszych oczekiwań oraz sposoby rozwiązywania problemów do męczących nas trudności. Dodatkowo powinno się określić, czy o naszych osobistych przemyśleniach łatwiej będzie nam rozmawiać z kobietą czy mężczyzną.

Nasi psychologowie

Wiemy, że wybór odpowiedniego psychologa, któremu będziemy mogli zaufać i otworzyć się przed nim, nie należy do rzeczy łatwych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacjami o specjalistach pracujących w Katharsis w mieście Poznań. Dostępne są one w jednej z zakładek menu. Każdy  psycholog posiada oddzielny profil, na którym możesz przeczytać, w jakim nurcie pracuje, jakie ma doświadczenie oraz wykształcenie. Jeśli mimo to nie wiesz, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy, napisz bezpośrednio do nas. Chętnie podpowiemy, kto specjalizuje się w danej dziedzinie i z jakim problemem można się do niego udać.

Wiele osób zastanawia się, kim w ogóle jest psycholog i w jakiej sytuacji warto się do niego wybrać. Psycholog świadczący poradnictwo to osoba, która ukończyła magisterskie studia psychologiczne, która posiada właściwe kwalifikacje, aby przeprowadzać diagnozę psychologiczną oraz udzielać pomocy psychologicznej. W praktyce może posługiwać się testami oraz wydawać stosowne zaświadczenia, jednak, w przeciwieństwie do psychiatry, nie może przepisywać recept. Do psychologa warto się udać, kiedy doświadczamy trudności związanych z codziennym funkcjonowaniem.

Kiedy skorzystać z pomocy psychologa?

W jakich sytuacjach na pewno przyda nam się kontakt z dobrym psychologiem? Trudno jednoznacznie określić, które z problemów powinno się omówić ze specjalistą, a które nie. Do psychologa na pewno możemy zgłosić się wtedy, kiedy doświadczamy konfliktów z partnerem, mamy kłopoty w pracy lub nie sprawia nam ona takiej satysfakcji jak wcześniej, jesteśmy apatyczni lub odczuwamy przygnębienie od dłuższego czasu. Jeśli coś powoduje nasze obawy lub niepewności, warto spotkać się z psychologiem.

Jaki powinien być dobry psycholog?

Etyczny

Psychologowie praktykujący w Katharsis kierują się zawsze wartościami zapisanymi w  kodeksie etycznym zawodu psychologa. Jest to zbiór reguł określonych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, których przestrzeganie ma na celu zapewnienie wysokich standardów współpracy z Pacjentami w atmosferze wspólnego poszanowania i otwartości.

Najważniejszą wartością  płynącą z kodeksu etyki zawodowej jest dobro drugiego człowieka. Dobry psycholog uznaje także prawo do intymności innej osoby, zatem nie powinniśmy się obawiać, że w gabinecie będziemy musieli zwierzać się z czegoś, z czego nie chcemy.

Fotolia_143363411_Subscription_XXL
Fotolia_89788062_Subscription_XXL

Dyskretny

Psycholog zawsze respektuje prawo pacjenta do dokonywania własnych wyborów i podejmowania własnych decyzji, zatem należy pamiętać, że w gabinecie nie otrzymamy jednoznacznych odpowiedzi oraz konkretnych wskazówek, co powinniśmy, a czego nie powinniśmy robić, aby być szczęśliwi.

Każdy psycholog, objęty jest tajemnicą zawodową, zatem wybierając się do specjalisty, nie trzeba się obawiać, że informacje, którymi się podzielimy, zostaną udostępnione osobom trzecim. Warto zatem w relacjach z psychologiem postawić na otwartość po to, aby mógł on lepiej nas zrozumieć.