Katharsis | Psycholog Poznań | Katharsis
21947
page,page-id-21947,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Psycholog Poznań

Psycholog z doświadczeniem

Dobry psycholog to ktoś, kto potrafi pomóc w wielu trudnych sytuacjach życiowych. Wbrew stereotypom mogą udać się do niego nie tylko osoby chorujące na choroby psychiczne, ale każdy, kto odczuwa dyskomfort w życiu, potrzebuje pomocy w poradzeniu sobie z trudnościami, których doświadcza, odczuwa brak satysfakcji w relacjach z innymi. W naszym centrum w mieście Poznań pomoc psychologiczną oferuje wielu świetnych specjalistów, którzy mają bogate doświadczenie oraz odpowiednie kwalifikacje. Pracują oni w różnych nurtach (informacje o każdym specjaliście dostępne są w zakładce „Psycholodzy”), dzięki czemu są w stanie pomóc w różnorodnych przypadkach, zarówno w sytuacji doraźnej, jak i w potrzebie stałych kontaktów z psychologiem.

Psycholog NFZ

Specjalista dopasowany do Twoich oczekiwań

W Poznaniu usługi świadczy wielu psychologów. Przed podjęciem decyzji o wizycie warto jednak zastanowić się , który ze specjalistów będzie najlepszy dla nas. Warto zapytać wykształcenie oraz doświadczenie osoby udzielającej porad psychologicznych. Dobrym pomysłem jest także poznanie nurtu, w którym pracuje psycholog. W ten sposób łatwiej będzie dopasować konkretnego specjalistę do naszych oczekiwań oraz sposoby rozwiązywania problemów do męczących nas trudności. Dodatkowo powinno się określić, czy o naszych osobistych przemyśleniach łatwiej będzie nam rozmawiać z kobietą czy mężczyzną.

Nasi psychologowie

Wiemy, że wybór odpowiedniego psychologa, któremu będziemy mogli zaufać i otworzyć się przed nim, nie należy do rzeczy łatwych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacjami o specjalistach pracujących w Katharsis w mieście Poznań. Dostępne są one w jednej z zakładek menu. Każdy psycholog posiada oddzielny profil, na którym możesz przeczytać, w jakim nurcie pracuje, jakie ma doświadczenie oraz wykształcenie. Jeśli mimo to nie wiesz, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy, napisz bezpośrednio do nas. Chętnie podpowiemy, kto specjalizuje się w danej dziedzinie i z jakim problemem można się do niego udać.

Wiele osób zastanawia się, kim w ogóle jest psycholog i w jakiej sytuacji warto się do niego wybrać. Psycholog świadczący poradnictwo to osoba, która ukończyła magisterskie studia psychologiczne, która posiada właściwe kwalifikacje, aby przeprowadzać diagnozę psychologiczną oraz udzielać pomocy psychologicznej. W praktyce może posługiwać się testami oraz wydawać stosowne zaświadczenia, jednak, w przeciwieństwie do psychiatry, nie może przepisywać recept. Do psychologa warto się udać, kiedy doświadczamy trudności związanych z codziennym funkcjonowaniem.

Kiedy skorzystać z pomocy psychologa?

W jakich sytuacjach na pewno przyda nam się kontakt z dobrym psychologiem? Trudno jednoznacznie określić, które z problemów powinno się omówić ze specjalistą, a które nie. Do psychologa na pewno możemy zgłosić się wtedy, kiedy doświadczamy konfliktów z partnerem, mamy kłopoty w pracy lub nie sprawia nam ona takiej satysfakcji, jak wcześniej, jesteśmy apatyczni lub odczuwamy przygnębienie od dłuższego czasu. Jeśli coś powoduje nasze obawy lub niepewności, warto spotkać się z psychologiem.

Jaki powinien być dobry psycholog?

Etyczny

Psychologowie praktykujący w Katharsis kierują się zawsze wartościami zapisanymi w kodeksie etycznym zawodu psychologa. Jest to zbiór reguł określonych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, których przestrzeganie ma na celu zapewnienie wysokich standardów współpracy z Pacjentami w atmosferze wspólnego poszanowania i otwartości.

Najważniejszą wartością płynącą z kodeksu etyki zawodowej jest dobro drugiego człowieka. Dobry psycholog uznaje także prawo do intymności innej osoby, zatem nie powinniśmy się obawiać, że w gabinecie będziemy musieli zwierzać się z czegoś, z czego nie chcemy.

Dyskretny

Psycholog zawsze respektuje prawo pacjenta do dokonywania własnych wyborów i podejmowania własnych decyzji, zatem należy pamiętać, że w gabinecie nie otrzymamy jednoznacznych odpowiedzi oraz konkretnych wskazówek, co powinniśmy, a czego nie powinniśmy robić, aby być szczęśliwi.

Każdy psycholog, objęty jest tajemnicą zawodową, zatem wybierając się do specjalisty, nie trzeba się obawiać , że informacje, którymi się podzielimy, zostaną udostępnione osobom trzecim. Warto zatem w relacjach z psychologiem postawić na otwartość po to, aby mógł on lepiej nas zrozumieć.