Katharsis | Psycholog Poznań | Katharsis
21947
page,page-id-21947,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Psycholog Poznań

Fotolia_137708403_Subscription_XXL

Psycholog z doświadczeniem

Dobry psycholog to ktoś, kto potrafi pomóc w wielu trudnych sytuacjach życiowych. Wbrew stereotypom, mogą udać się do niego nie tylko osoby chorujące na choroby psychiczne, ale każdy, kto odczuwa dyskomfort w życiu, nie potrafi poradzić sobie z trudnościami, których doświadcza, odczuwa brak satysfakcji w relacjach z innymi lub po prostu potrzebuje się wygadać. W naszym Centrum w mieście Poznań pomoc psychologiczną oferuje wielu świetnych specjalistów, którzy mają bogate doświadczenie oraz odpowiednie kwalifikacje. Pracują oni w różnych nurtach, dzięki czemu są w stanie pomóc w różnorodnych przypadkach, zarówno w sytuacji kryzysowej, jak i w potrzebie stałych kontaktów z psychologiem.

Psycholog NFZ
Fotolia_94205742_Subscription_L

Specjalista dopasowany do Twoich oczekiwań

W Poznaniu usługi świadczy niejeden psycholog. Przed podjęciem decyzji o wizycie warto się jednak zastanowić, który ze specjalistów będzie najlepszy dla nas. Warto zapytać o wykształcenie oraz doświadczenie osoby udzielające porad psychologicznych. Dobrym pomysłem jest także zapytanie o nurt, w którym pracuje psycholog. W ten sposób łatwiej będzie dopasować konkretnego specjalistę do naszych oczekiwań oraz sposoby rozwiązywania problemów do męczących nas trudności. Dodatkowo powinno się określić, czy łatwiej będzie nam rozmawiać z kobietą czy mężczyzną o naszych osobistych przemyśleniach.

Nasi psychologowie

Wiemy, że wybór odpowiedniego psychologa, któremu będziemy mogli zaufać i otworzyć się przed nim nie należy do rzeczy łatwych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacjami o specjalistach pracujących w Katharsis w mieście Poznań. Dostępne są one w jednej z zakładek menu. Każdy nasz psycholog posiada oddzielny profil, na którym możesz przeczytać, w jakim nurcie pracuje, jakie ma doświadczenie oraz wykształcenie. Jeśli mimo to nie wiesz, który z nich będzie najlepszym wyborem, napisz bezpośrednio do nas. Chętnie podpowiemy, kto specjalizuje się w danej dziedzinie i z jakim problemem można się do kogo udać.

Wiele osób zastanawia się, kim w ogóle jest psycholog i w jakiej sytuacji warto się do niego wybrać. Psycholog świadczący poradnictwo w mieście Poznań lub w innym mieście w Polsce to osoba, która ukończyła magisterskie studia psychologiczne, która posiada właściwe kwalifikacje, aby udzielać diagnozy psychologicznej, opiniować oraz udzielać pomocy psychologicznej. W praktyce może posługiwać się testami oraz wydawać stosowne zaświadczenia, jednak, w przeciwieństwie do psychiatry, nie może przepisywać lekarstw. Do psychologa warto udać się, kiedy doświadczamy trudności związanych z dniem codziennym.

Kiedy skorzystać z pomocy psychologa?

W jakich sytuacjach na pewno przyda nam się dobry psycholog pracujący w Katharsis w mieście Poznań? Trudno jednoznacznie określić, które z problemów powinno się omówić ze specjalistą, a które nie. Do psychologa na pewno możemy zgłosić się wtedy, kiedy doświadczamy konfliktów z partnerem, mamy kłopoty z pracą lub nie sprawia nam ona takiej satysfakcji jak wcześniej, jesteśmy apatyczni lub odczuwamy przygnębienie od dłuższego czasu, a także wtedy, kiedy potrzebujemy diagnozy osobowości. Jeśli coś powoduje nasze obawy lub niepewności, warto spróbować rozmowy z psychologiem.

Jaki powinien być dobry psycholog?

Etyczny

Dobry psycholog praktykujący w Katharsis mieście Poznań kieruje się zawsze wartościami zapisanymi w Etyce zawodu psychologa. Jest to zbiór reguł określonych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, których przestrzeganie ma na celu zapewnienie wysokich standardów współpracy z pacjentami w atmosferze wspólnego poszanowania i otwartości.

Najważniejsze co płynie z kodeksu etyki zawodowej to to, że dla psychologa najistotniejsze jest dobro drugiego człowieka. Psycholog uznaje także prawo do intymności drugiego człowieka, a tym samym nie powinniśmy się obawiać, że w gabinecie będziemy musieli zwierzać się z czego, z czego nie chcemy.

Fotolia_143363411_Subscription_XXL
Fotolia_89788062_Subscription_XXL

Dyskretny

Psycholog zawsze respektuje prawo pacjenta do dokonywania własnych wyborów i podejmowania własnych decyzji, zatem musimy wiedzieć, że w gabinecie nie otrzymamy jednoznacznych odpowiedzi oraz konkretnych wskazówek, co powinniśmy, a czego nie powinniśmy robić.

Każdy psycholog, czy ten, który pracuje w mieście Poznań, czy w innym, objęty jest tajemnicą zawodową, zatem wybierając się do specjalisty, nie trzeba się obawiać, że informacje, którymi się podzielimy, zostaną udostępnione osobom trzecim. Warto zatem w relacjach z psychologiem postawić na otwartość po to, aby mógł on lepiej nas zrozumieć.