Katharsis | Terapia Poznań | Katharsis
21990
page,page-id-21990,page-parent,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Terapia Poznań

Fotolia_137708403_Subscription_XXL

Terapia to nie powód do wstydu!

Każdy człowiek posiada bagaż indywidualnych doświadczeń, spośród których część bywa bolesna i trudna. W poradzeniu sobie z różnego rodzaju cierpieniem i dyskomfortem psychicznych pomocna jest psychoterapia. Dawniej postrzegana bywała jako powód do wstydu, aktualnie jednak coraz częściej obserwuje się zmianę postaw w stosunku do trudności doświadczanych w obszarze zdrowia psychicznego. Z pomocy terapeutów każdego dnia korzysta wiele osób, które chcą prowadzić bardziej satysfakcjonujące życie. Ponieważ nasze Centrum w mieście Poznań oferuje różnego rodzaju formy pomocy: indywidualne i grupowe, zachęcamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują wsparcia.

Fotolia_143363411_Subscription_XXL

Daj sobie pomóc

Terapia staje się coraz bardziej popularna i jest coraz częściej poszukiwaną i wybieraną przez Pacjentów formą leczenia. W odpowiedzi na duże zapotrzebowanie w Poznaniu powstało miejsce, które prowadzi szeroko zakrojone działania mające na celu troskę o zdrowie psychiczne. Terapia prowadzona w naszym ośrodku ma na celu poprawę jakości życia Pacjentów. Wśród oferowanych przez nas form pomocy są m.in. terapia indywidualna, grupowa, terapia dla par, rodzin, a także terapia uzależnień.

Co daje terapia?

Nasi specjaliści dbają o to, by zgłaszający się do nas Pacjenci jak najlepiej skorzystali ze spotkań z nimi. Terapia ma za zadanie pomóc w lepszym poznaniu i zrozumieniu siebie, a każda kolejna wizyta daje ku temu nowe możliwości. Dzięki skorzystaniu z oferty naszego ośrodka mieszkańcy miasta Poznań mogą poszerzyć swoją samoświadomość i wypracować nowe sposoby radzenia sobie z trudnościami.

W trakcie terapii zmianie podlegają postawy, sposoby myślenia i reagowania. Pacjent wraz z terapeutą poszukuje odpowiedzi na pytania, w jaki sposób jego dotychczasowy sposób funkcjonowania powodował cierpienie i dyskomfort. Uczestnicząc w terapii grupowej, można także lepiej poznać i zrozumieć swoje sposoby budowania i podtrzymywania relacji interpersonalnych oraz wypróbować i wypracować nowe sposoby funkcjonowania w nich.

Fotolia_94205742_Subscription_L
Fotolia_89788062_Subscription_XXL

Terapia to praca nad emocjami

Terapia jest nieocenioną pomocą w lepszym radzeniu sobie z emocjami. Pozwala poznać i wyrazić tłumione wcześniej emocje, dzięki czemu zyskuje się większy wpływ na swoje reakcje, lepiej się je rozumie. Pomaga także w zrozumieniu, co powoduje konkretne stany emocjonalne i jak można na nie wpływać.

Aby terapia była jak najbardziej skuteczna, istotne są nie tylko umiejętności terapeuty, ale także zaangażowanie pacjenta. Psycholodzy i psychiatrzy, którzy pracują w naszym ośrodku w mieście Poznań, są jednymi z najlepszych w województwie, jednak tylko dzięki otwartości i pełnej współpracy z Pacjentami będą w stanie udzielić im pomocy.