Katharsis | Terapia małżeńska Poznań | Katharsis
21996
page,page-id-21996,page-child,parent-pageid-21990,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Terapia małżeńska Poznań

Uratuj swój związek

Zdarza się, że terapia małżeńska jest jedynym ratunkiem dla związku, w którym między partnerami dominują liczne konflikty, urazy i żale. Jako że problemy w związku są zjawiskiem powszechnym, oferujemy pacjentom terapię małżeńską. Przyczyny małżeńskich kryzysów mogą być różne, począwszy od różnicy oczekiwań wobec siebie lub partnera, przez pogoń za karierą, po wychowanie dzieci.

Dla par z trudnościami w związku

Pary wielokrotnie doświadczają trudności w komunikacji. Terapia małżeńska pomaga dostrzec to, gdzie w związku pojawiają się braki i w jaki sposób można rozpocząć jego odbudowę. Do współpracy w tym zakresie zapraszamy wszystkie pary, które zamieszkują Poznań lub jego okolice i pomimo trudności, chcą walczyć o lepszą jakość swoich relacji.

Zadbajcie o lepsze relacje

W trakcie spotkań para z pomocą terapeuty wypracowuje bardziej satysfakcjonujące wzorce komunikacji i rozwiązywania konfliktów. Terapia małżeńska daje lepsze rezultaty, jeżeli obie osoby z pary są zaangażowaną w pracę nad poprawą relacji w związku, ważne jest więc, aby na konsultację zgłosiło się obydwoje partnerów.

TERAPIA INDYWIDUALNA CZY TERAPIA DLA PAR?

Wbrew pozorom terapia małżeńska nie zawsze oznacza terapię pary. Nasi pacjenci mogą skorzystać zarówno z terapii dla par, jak i terapii indywidualnych. Są one wskazane wtedy, kiedy problemy pojawiają się tylko po jednej stronie, np. na skutek tego, że w domu rodzinnym dochodziło do przemocy. Plan i dalsze działania są podejmowane po konsultacji z psychologiem. Terapia małżeńska musi być dopasowana pod kątem danej pary i jej problemów, dlatego w każdym przypadku może przebiegać inaczej. Jeżeli małżeństwa zamieszkujące Poznań czują, że w ich związku zaczynają pojawiać się trudności, z którymi trudno poradzić sobie bez pomocy z zewnątrz, powinny jak najszybciej zgłosić się do specjalisty.