Katharsis | Terapia małżeńska Poznań | Katharsis
21996
page,page-id-21996,page-child,parent-pageid-21990,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Terapia małżeńska Poznań

Fotolia_94205742_Subscription_L

Uratuj swój związek

Zdarza się, że terapia małżeńska jest jedynym ratunkiem dla związku, w którym między partnerami dominują liczne konflikty, urazy i żale. Jako że problemy w związku są zjawiskiem powszechnym, oferujemy pacjentom terapię małżeńską. Przyczyny małżeńskich kryzysów mogą być różne, począwszy od różnicy oczekiwań wobec siebie lub partnera, przez pogoń za karierą, po wychowanie dzieci.

Fotolia_137708403_Subscription_XXL

Dla par z trudnościami w związku

Pary wielokrotnie doświadczają trudności w komunikacji. Terapia małżeńska pomaga dostrzec to, gdzie w relacji pojawiają się braki, ale także, co stanowi o sile związki i w jaki sposób można rozpocząć jego odbudowę. Do współpracy w tym zakresie zapraszamy wszystkie pary, które zamieszkują Poznań lub jego okolice i pomimo trudności, chcą walczyć o lepszą jakość swoich relacji.

Fotolia_89788062_Subscription_XXL

Zadbajcie o lepsze relacje

W trakcie spotkań para z pomocą terapeuty wypracowuje bardziej satysfakcjonujące wzorce komunikacji i rozwiązywania konfliktów. Terapia małżeńska daje lepsze rezultaty, jeżeli obie osoby z pary są zaangażowaną w pracę nad poprawą relacji w związku, ważne jest więc, aby na konsultację zgłosiło się obydwoje partnerów.

TERAPIA INDYWIDUALNA CZY TERAPIA DLA PAR?

Wbrew pozorom terapia małżeńska nie zawsze oznacza terapię pary. Nasi pacjenci mogą skorzystać zarówno z terapii dla par, jak i terapii indywidualnych. Są one wskazane wtedy, kiedy problemy pojawiają się tylko po jednej stronie, np. na skutek tego, że w domu rodzinnym dochodziło do przemocy. Plan i dalsze działania są podejmowane po konsultacji z psychologiem. Terapia małżeńska musi być dopasowana pod kątem danej pary i jej problemów, dlatego w każdym przypadku może przebiegać inaczej. Jeżeli małżeństwa zamieszkujące Poznań czują, że w ich związku zaczynają pojawiać się trudności, z którymi trudno poradzić sobie bez pomocy z zewnątrz, powinny jak najszybciej zgłosić się do specjalisty.

Fotolia_143363411_Subscription_XXL