Katharsis | Terapia grupowa Poznań | Katharsis
22002
page,page-id-22002,page-child,parent-pageid-21990,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Terapia grupowa Poznań

Wiele osób dostrzegających u siebie problemy związane ze zdrowiem psychicznym, może zastanawiać się, jak będzie wyglądało ich leczenie, czy będzie to terapia grupowa czy indywidualna? Zależy to od rodzaju problemu, oczekiwań pacjenta i sugestii ze strony terapeuty najlepiej dopasowanej formy leczenia. Nasz ośrodek, który znajduje się w mieście Poznań, oferuje oba rodzaje terapii. Są one prowadzone przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, którzy z troską podchodzą do każdego Pacjenta.

Terapia indywidualna od grupowej różni się przede wszystkim tym, że ta pierwsza skupia się głównie na pracy nad funkcjonowaniem osobowości Pacjenta. Z kolei terapia grupowa koncentruje się na kontekście relacyjnym, pozwala poznać własną dynamikę funkcjonowania w relacjach, budowania ich. Terapia grupowa odbywa się maksymalnie w kilkunastoosobowych grupach. Częstotliwość spotkań może być różna w zależności od rodzaju terapii.

Fotolia_94205742_Subscription_L
Fotolia_89788062_Subscription_XXL

Grupa otwarta a grupa zamknięta

Terapia grupowa może odbywać się w dwóch rodzajach grup terapeutycznych: otwartych lub zamkniętych. Nasz ośrodek prowadzi terapie w grupach otwartych. Do współpracy zapraszamy osoby, które już korzystały z pomocy psychologicznej i chciałyby nadal pracować nad zmianami w swoim życiu i dalszym rozwojem. Terapia grupowa pozwala m.in. na lepsze rozpoznawanie źródeł przeżywanych trudności, świadome budowanie relacje z innymi i na uzyskanie wsparcia w walce z trudnościami. Wszystkich zainteresowanych taką formą zapraszamy do odwiedzenia Centrum Katharsis w mieście Poznań.