Katharsis | Psychoterapeuta Poznań | Katharsis
21958
page,page-id-21958,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Psychoterapeuta Poznań

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które zainteresowane są podjęciem terapii w Wielkopolskim Centrum Zdrowia Psychicznego Katharsis w mieście Poznań. Nasi wykwalifikowani terapeuci gotowi są świadczyć pomoc każdemu, kto potrzebuje przyjrzeć się sobie bliżej, aby poznać lepiej własne zachowania, popracować nad nieefektywnymi schematami radzenia sobie z problemami oraz sytuacjami stresującymi, a także tym, którzy zostali skierowani na terapię przez innych specjalistów: psychiatrę czy psychologa. Głęboko wierzymy w to, że każdy może dokonać zmian w swoim życiu, aby stało się ono bardziej satysfakcjonujące.

Naszą misją jest wspieranie osób, które zmagają się z różnorodnymi problemami, w procesie poprawy jakości życia. Wiemy, że dobry psychoterapeuta to nie pierwsza lepsza osoba, ale ktoś, kto posiada odpowiednie wykształcenie, kwalifikacje oraz cechy charakteru. W naszym zespole pracują właśnie tacy specjaliście, posiadający długoletnie doświadczenie w pracy z Pacjentami.

Fotolia_143363411_Subscription_XXL

Czym jest psychoterapia?

Fotolia_137708403_Subscription_XXL

Psychoterapia to proces

Wiele osób, które poszukują wsparcia psychologicznego, zastanawia się, czy powinni udać się do psychiatry, psychologa, czy też psychoterapeuty. Każdy z tych specjalistów wykonuje inne zadania, chociaż ich nazwy wydają się zbliżone. Psychoterapia jest  procesem mającym na celu zmianę względnie utrwalonych zaburzeń i trudności w obszarze zdrowia psychicznego. Nie jest to jednorazowe spotkanie mające na celu doraźną pomoc w sytuacji kryzysowej. Psychoterapia w Wielkopolskim Centrum Zdrowia Psychicznego może trwać kilka miesięcy, a nawet kilka lat. Dzieje się tak dlatego, że w czasie jej trwania dochodzi do licznych zmian, które nie mogą powstać w ciągu kilku spotkań.

Fotolia_94205742_Subscription_L

Poznajemy Ciebie i Twoje potrzeby

Pierwsze spotkanie z psychoterapeutą nie zawsze jest jednoznaczne z podjęciem terapii. Zwykle na początku odbywa się kilka spotkań mających na celu zdiagnozowanie sytuacji Pacjenta, określenie, jakiego rodzaju pomocy potrzebuje oraz jakie są motywacje do podjęcia terapii. Jest to czas na wstępne poznanie się z terapeutą i ocenę, jak Pacjent czuje się w obecności terapeuty oraz określenie, czy jest to odpowiednia osoba do prowadzenia jego psychoterapii. W ciągu tych kilku spotkań terapeuta określa, czy psychoterapia rzeczywiście jest potrzebna, czy może lepsze będą inne środki prowadzące do rozwiązania problemów Pacjenta. Zapraszamy na pierwsze spotkanie w Katharsis.

Jak wygląda psychoterapia?

Zaufaj terapeucie

Pacjenci często zastanawiają się, jak będzie wyglądać ich psychoterapia. Terapia w Centrum Katharsis w mieście Poznań prowadzona jest zgodnie z powszechnym standardem. Pacjent spotyka się regularnie z terapeutą, zwykle co tydzień. Spotkania polegają przede wszystkim na rozmowie.

Podczas terapii terapeuta ma za zadanie pomóc pacjentowi w lepszym zrozumieniu siebie oraz zmianie postaw i zachowań, które są przyczyną dyskomfortu. Proces ten opiera się na zaufaniu, otwartości oraz zrozumieniu dla drugiej osoby. Wybierając się do terapeuty, nie powinno się obawiać krytyki ze strony terapeuty, ale warto mieć świadomość, że praca terapeutyczna często dotyka trudnych obszarów, co może wiązać się z doświadczaniem nieprzyjemnych emocji.

Wzmocniona samoocena, lepsza motywacja

Dobry psychoterapeuta to ktoś, kto nie mówi Pacjentowi, co ma robić,  tylko naświetla pewne obszary, które powinny zostać przepracowane z Pacjentem. Nie należy zatem obawiać się, że psychoterapia spowoduje, że ktoś obcy zacznie zarządzać Twoim życiem. Jest wręcz przeciwnie. To spotkania, które pozwalają na poznanie siebie na tyle, żeby móc kierować swoim życiem w bardziej satysfakcjonujący sposób. Taki cel przyświeca nam w pracy z Pacjentami w naszym Centrum w mieście Poznań.

Psychoterapia to proces, na którym można wiele skorzystać, wzmocnić swoją samoocenę, popracować nad motywacją, odpowiedzieć sobie na wiele pytań, jak również lepiej zrozumieć samego siebie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym Centrum. Służymy pomocą w wybraniu najlepszego specjalisty, z którym terapia stanie się drogą do bardziej satysfakcjonującego życia.