Katharsis | Psychoterapeuta Poznań | Katharsis
21958
page,page-id-21958,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Psychoterapeuta Poznań

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które zainteresowane są podjęciem terapii w naszym Wielkopolskim Centrum Zdrowia Psychicznego Katharsis w mieście Poznań. Każdy nasz wykwalifikowany terapeuta gotowy jest świadczyć pomoc każdemu, kto potrzebuje przyjrzeć się sobie bliżej, aby poznać lepiej własne zachowania, popracować nad nieefektywnymi schematami radzenia sobie z problemami oraz sytuacjami stresującymi, a także tym, którzy zostali skierowani na terapię przez innych specjalistów: psychiatrę czy psychologa. Głęboko wierzymy w to, że każdy może dokonać zmian w swoim życiu, które dodadzą mu kolorów, wypełnią radością oraz pozwolą skupić się na osiąganiu zamierzonych celów.

Naszą misją jest wspieranie osób, które zmagają się z różnorodnymi problemami w procesie poprawy jakości życia. W naszym zespole znajdują się tylko i wyłącznie specjaliści, którzy posiadają długoletnie doświadczenie w pracy z pacjentami. Wiemy, że dobry psychoterapeuta to nie pierwsza lepsza osoba, ale ktoś, kto posiada odpowiednie wykształcenie, kwalifikacje oraz cechy charakteru. Dlatego w Katharsis w mieście Poznań pracują tylko i wyłącznie osoby o nieposzlakowanej opinii wśród osób, które przebyły u nich terapię, jak również u aktualnych pacjentów.

Fotolia_143363411_Subscription_XXL

Czym jest psychoterapia?

Fotolia_137708403_Subscription_XXL

Psychoterapia to proces

Wiele osób, które poszukują wsparcia psychologicznego, zastanawia się, czy powinni udać się do psychiatry, psychologa, czy też psychoterapeuty. Każdy z tych specjalistów spełnia inne zadania, chociaż ich nazwy wydają się zbliżone. Psychoterapia jest to proces mający na celu zmianę względnie utrwalonych zaburzeń oraz dysfunkcji na tle psychicznym. Stosuje się ją w sytuacji, w której pacjentowi zdiagnozowano pewne zaburzenie lub chorobę. Nie jest to jednorazowe spotkanie mające na celu doraźną pomoc w sytuacji kryzysowej. Psychoterapia w Wielkopolskim Centrum Pomocy Psychologicznej w mieście Poznań może trwać nawet kilka lat. Dzieje się tak dlatego, że w jej czasie dochodzi do licznych zmian, które nie mogą powstać w ciągu zaledwie kilku spotkań.

Fotolia_94205742_Subscription_L

Poznajemy Ciebie i Twoje problemy

Pierwsze spotkanie z psychoterapeutą nie przesądza o tym, czy konieczne będzie przechodzenie procesu terapii. Zwykle na początku odbywa się kilka spotkań mających na celu zdiagnozowanie sytuacji pacjenta, określenie, jak bardzo zaburzone są jego zachowania oraz jakie są motywacje do podjęcia terapii. Jest to czas na wstępne poznanie się z terapeutą, tak, żeby pacjent mógł zastanowić się, jak czuje się w obecności terapeuty oraz określić czy jest to odpowiednia osoba do prowadzenia jego psychoterapii. W ciągu tych kilku spotkań terapeuta określa, czy psychoterapia rzeczywiście jest potrzebna, czy może lepsze będą inne środki prowadzące do rozwiązania problemów pacjenta. Zapraszamy na pierwsze spotkanie w Katharsis w mieście Poznań.

Jak wygląda psychoterapia?

Zaufaj terapeucie

Pacjenci często zastanawiają się, jak będzie wyglądać ich psychoterapia. Terapia w Centrum Katharsis w mieście Poznań wygląda tak samo, jak w innych ośrodkach. Pacjent spotyka się regularnie z terapeutą, zwykle co tydzień. Spotkania polegają przede wszystkim na rozmowie i wbrew stereotypom pacjenci nie leżą podczas nich na kozetce.

Podczas terapii terapeuta ma za zadanie poznać pacjenta i pokazać mu, jakim jest naprawdę. Proces ten opiera się na zaufaniu, otwartości oraz zrozumieniu dla drugiej osoby. Wybierając się do terapeuty, nie powinniśmy się obawiać krytyki ze strony terapeuty, ale musimy mieć świadomość, że możemy dowiedzieć się prawdy, która nie zawsze będzie dla nas wygodna.

Wzmocniona samoocena, lepsza motywacja

Dobry psychoterapeuta praktykujący w mieście Poznań to ktoś, kto nie mówi pacjentowi, co ma robić, a tylko naświetla pewne obszary, które powinny zostać przepracowane z pacjentem. Nie musimy zatem obawiać się, że psychoterapia spowoduje, że ktoś obcy zacznie zarządzać naszym życiem za nas. Jest wręcz przeciwnie. To spotkania, które pozwalają na poznanie siebie na tyle, żeby móc podejmować samodzielnie lepsze decyzje.

Psychoterapia to proces, na którym można wiele skorzystać, wzmocnić swoją samoocenę, popracować nad motywacją, odpowiedzieć sobie na wiele pytań, jak również lepiej zrozumieć samego siebie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym Centrum. Służymy pomocą w wybraniu najlepszego specjalisty, z którym terapia stanie się drogą do bardziej satysfakcjonującego życia.