Katharsis | Program terapii hazardzistów | Katharsis
21565
page,page-id-21565,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Program terapii hazardzistów

współfinansowany ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych będących w dyspozycji Ministra Zdrowia, zarządzanych przez Krajowe Biuro Przeciwdziałania Narkomanii

„Gra o życie – program opieki i terapii patologicznych hazardzistów, osób z innymi uzależnieniami behawioralnymi oraz ich bliskich i ich rodzin“

Z badań na temat uzależnienia od hazardu przeprowadzanych w Polsce wynika, iż rośnie liczba osób poszukujących specjalistycznej pomocy w związku z problemem nadmiernego i szkodliwego uprawiania gier hazardowych, stale obniża się wiek osób uprawiających hazard, a jednocześnie w niedostatecznym stopniu podejmowane są działania profilaktyczne i edukacyjne uświadamiające społeczeństwu szkodliwość płynącą z grania (Lelonek-Kuleta, 2011). Ponadto, mimo zwiększającej się od 2011 roku liczby specjalistycznych programów terapeutycznych skierowanych do osób uzależnionych od hazardu, ich liczba w niewystarczającym stopniu odpowiada na zapotrzebowanie płynące ze strony osób zainteresowanych.

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Psychicznego Katharsis istnieje już ponad 15 lat. Świadczymy usługi psychiatryczne ambulatoryjne oraz dzienne dla dorosłych, natomiast od 2009 r. poszerzyliśmy naszą działalność o leczenie uzależnień. Kontrakt z NFZ, na bazie którego aktualnie funkcjonuje Poradnia Leczenia Uzależnień jest niewystarczający, aby zaspokoić potrzeby wszystkich zgłaszających się do nas pacjentów. W związku z tym, terapeuci uzależnień Centrum Katharsis opracowali autorski program o nazwie „Gra o życie – program opieki i terapii patologicznych hazardzistów, osób z innymi uzależnieniami behawioralnymi oraz ich bliskich i ich rodzin“, który jest współfinansowany ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych będących w dyspozycji Ministra Zdrowia, zarządzanych przez Krajowe Biuro Przeciwdziałania Narkomanii.

Uzyskanie dofinansowania umożliwiło nam wdrożenie programu terapeutycznego, dzięki któremu osoby z problemem uzależnień niechemicznych i ich bliscy mogą otrzymać kompleksową i adekwatną do swoich potrzeb pomoc.

DO KOGO ADRESOWANY JEST PROGRAM

Zapewniamy pomoc psychologiczną, terapeutyczną oraz psychiatryczna osobom uzależnionym od hazardu (automaty, gry hazardowe sieciowe, zakłady bukmacherskie, gry losowe etc.) oraz uzależnionym behawioralnie (od czynności np. zakupów, seksu, internetu, pracy, jedzenia, telefonu komórkowego).

Dajemy wsparcie także bliskim osób cierpiących z powodu wskazanym powyżej uzależnień.

JAK UMÓWIĆ SIĘ NA WIZYTĘ

Osobiście, w Rejestracji Katharsis (ul. Kórnicka 24, 1 piętro, pokój 105)

Telefonicznie pod numerem tel. +48 533 166 446

Elektronicznie – rejestracja@katharsis.poznan.pl

Wyznaczony zostanie termin pierwszego spotkania na którym psycholog / terapeuta uzależnień po wstępnym wywiadzie proponuje optymalną formę terapii.