Katharsis | Leczenie uzależnień Poznań | Katharsis
21966
page,page-id-21966,page-child,parent-pageid-21964,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Leczenie uzależnień Poznań

Specjaliści w naszym Centrum od wielu lat świadczą pomoc i wsparcie w zakresie leczenia uzależnień. Problem uzależnienia nie musi dotyczyć jedynie nadużywania alkoholu czy narkotyków. Uzależnienia behawioralne: od hazardu, gier komputerowych, internetu, seksu, zakupów również wymagają leczenia i pomocy ze strony profesjonalistów. Dlatego też od 2015 roku oferta naszego Centrum poszerzona jest o nieodpłatne wsparcie w tym zakresie. Aktualnie Centrum Katharsis oferuje pomoc zarówno w przypadku problemu uzależnień od alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych, jak i uzależnień behawioralnych. W ramach leczenia istnieje możliwość skorzystania z różnych nieodpłatnych form pomocy: terapii indywidualnej, grupowej, terapii w ramach Dziennego Oddziału Uzależnień od Alkoholu oraz konsultacji psychiatrycznych.

Młodzież i osoby dorosłe, które identyfikują u siebie jakiś rodzaj uzależnienia, mogą uzyskać pomoc w naszym Centrum w Poznaniu. Aby umówić się na konsultację u lekarza psychiatry lub terapeuty uzależnień nie jest wymagane skierowanie. Po rozpoznaniu problemu i potrzeb Pacjenta proponowana jest najbardziej odpowiednia forma pomocy. Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami osoby, które poszukują pomocy w poradzeniu sobie z chorobą lub te, których bliscy zmagają się z problemem uzależnienia.

Fotolia_143363411_Subscription_XXL

Leczenie uzależnień z Wielkopolskim Centrum Zdrowia Psychicznego „Katharsis”

Fotolia_94205742_Subscription_L

Indywidualnie dobrana pomoc

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Psychicznego Katharsis od wielu lat wspiera osoby, które potrzebują specjalistycznego wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego. Jedną z usług, jakie świadczymy jest leczenie uzależnień. Do każdego pacjenta podchodzimy w sposób indywidualny. Jednostkowo postrzegamy jego problemy, by wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązania, dążące do uzyskania wewnętrznej harmonii i równowagi. Leczenie uzależnień odbywa się w atmosferze empatii i zaufania, dzięki czemu każdy zgłaszający się do nas pacjent może czuć się spokojnie i bezpiecznie.

Fotolia_137708403_Subscription_XXL

Lepsze relacje, lepsze życie

Celem leczenia uzależnienia jest nie tylko zaprzestanie niekontrolowanego angażowania się w czynności czy zażywania substancji, ale także poznanie nowych sposobów radzenia sobie i lepsze funkcjonowanie w różnych obszarach życia. Pozwala ono także poprawić Pacjentom ich relacje interpersonalne. Zapraszamy do kontaktu z naszym Centrum wszystkie osoby, które chcą poradzić sobie z problemem uzależnienia i poprawić jakość swojego życia.