Katharsis | Leczenie depresji Poznań | Katharsis
21979
page,page-id-21979,page-child,parent-pageid-21964,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Leczenie depresji Poznań

Depresja jest chorobą o licznych obliczach, stąd różnie może wyglądać leczenie depresji. Najważniejsze, by opiekę nad pacjentem sprawował zespół doświadczonych specjalistów, a taki właśnie jest personel naszego ośrodka, którego lokalizacją jest Poznań. Wiele osób błędnie zakłada, że leczenie depresji bazuje jedynie na środkach farmakologicznych. Psycholodzy i psychiatrzy, którzy prowadzą terapie w mieście Poznań mają ogromną wiedzę i potrafią wybrać dla pacjenta najlepsze rozwiązania, nie tylko związane z zażywaniem leków.

Aby rozpocząć diagnozę w kierunku depresji, trzeba zgłosić się do lekarza. Dopiero w dalszej kolejności odbywa się leczenie depresji. Osoby, które chcą odwiedzić Poznań i nasz ośrodek, nie potrzebują żadnego skierowania podczas zapisów. Gwarantujemy, że każdy przypadek jest traktowany indywidualnie i kompleksowo, dlatego nie ma pacjenta, któremu nie potrafilibyśmy pomóc. Leczenie depresji w naszym wydaniu nie polega na bezmyślnym przepisywaniu antydepresantów, dzięki czemu każdy mieszkaniec miasta Poznań może mieć pewność, że jego powrót do zdrowia będzie przebiegał prawidłowo.

Czy mam depresję?

Wiele osób zastanawia się nad tym, kiedy jest właśnie ten moment, żeby udać się do poradni, a w tym przydatne może okazać się obserwowanie niepokojących symptomów. Jeżeli się nasilają, tym bardziej konieczne jest leczenie depresji, najlepiej w tak dobrym ośrodku, jak ten, który jest w mieście Poznań. To, na co trzeba zwracać uwagę, to brak odczuwania przyjemności i radości życia, częste uczucie smutku, problemy ze snem, trudności w codziennym funkcjonowaniu, czy dolegliwości somatyczne. Objawów depresyjnych może być dużo więcej jednak te są bardzo charakterystyczne.

Leczenie depresji powinno odbywać się pod czujnym okiem psychiatry, a tacy są w naszym ośrodku zlokalizowanym w mieście Poznań. U części osób obserwuje się również łagodzenie symptomów po wprowadzeniu w ich rytm dnia sportu, zatem ruch jest pierwszym, co powinna zrobić osoba, która niepokoi się, że ma depresję. Jednocześnie nie można zapominać o tym, że pełną skuteczność gwarantuje jedynie dobrze prowadzona terapia, więc jeżeli aktywność fizyczna nie daje poprawy, należy udać się do poradni. Leczenie depresji może odbywać się przy udziale środków farmakologicznych, ale nie jest to obligatoryjne. Natomiast terapia już tak, dlatego każdy, kto mieszka w okolicy miasta Poznań, a obserwuje u siebie nasilające się symptomy depresyjne, powinien złożyć wizytę w naszym ośrodku.

Znaczenie psychoterapii w leczeniu depresji

Na czym polega depresja?

Jeżeli psychiatra zdiagnozuje u pacjenta depresję, pora na dalsze postępowanie, czyli leczenie depresji. Osoby, które odwiedziły naszą siedzibę w mieście Poznań i zdiagnozowano u nich depresję, mogą liczyć na kompleksową pomoc z naszej strony. Początkowe etapy leczenia zazwyczaj są wsparciem dla farmakologii. Chodzi przede wszystkim o zapewnienie pełnego wsparcia choremu i przedstawienie mu, na czym polega depresja. To pierwszy krok ku odzyskiwaniu pełni zdrowia psychicznego.

Istotna rola psychoterapii

Po ustąpieniu części objawów psychoterapia staje się coraz ważniejsza i to na niej bazuje leczenie depresji. Najistotniejsze jest to, aby zapobiegać nawrotom choroby. Nasz ośrodek znajdujący się w mieście Poznań ma duże doświadczenie w zakresie psychoterapii i stosuje różne techniki psychoterapeutyczne. W przypadku pacjentów z depresją wywodzą się one głównie z podejścia poznawczo-behawioralnego. Zadaniem psychoterapii jest zastępowanie patologicznych wzorców myślenia skuteczniejszymi i zdrowymi reakcjami na przyszłe doświadczenia życiowe.