Katharsis | Leczenie depresji Poznań | Katharsis
21979
page,page-id-21979,page-child,parent-pageid-21964,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Leczenie depresji Poznań

Depresja jest chorobą o licznych obliczach, różnie więc może wyglądać leczenie depresji. Najważniejsze, by opiekę nad Pacjentem sprawował zespół doświadczonych specjalistów, a taki właśnie jest personel naszego ośrodka mieszczącego się w Poznaniu. Wbrew powszechnemu przekonaniu leczenie depresji nie bazuje jedynie na środkach farmakologicznych. Psycholodzy i psychiatrzy w Centrum Katharsis mają ogromną wiedzę i potrafią wybrać dla Pacjentów najlepsze rozwiązania, nie tylko związane z zażywaniem leków, ale obejmujące także psychoterapię.

Aby rozpocząć leczenie depresji, trzeba zgłosić się do lekarza psychiatry, który po postawieniu diagnozy zaproponuje odpowiednią terapię. Osoby, które chcą odbyć taką wizytę w Centrum Katharsis, nie potrzebują żadnego skierowania podczas zapisów, zarówno w przypadku wizyt w ramach NFZ, jak i komercyjnych. Nasi specjaliście podchodzą do każdego Pacjenta w sposób indywidualny i proponują kompleksową terapię, odpowiednią do zgłaszanych trudności. Można również w pierwszej kolejności zdecydować się na wizytę u psychologa – psychoterapeuty, który po rozpoznaniu problemu może zaproponować dalszą pomoc w postaci psychoterapii, a jeśli będzie to potrzebne, zaleci wizytę u lekarza psychiatry.

Medical concept with psychologist visit

Czy mam depresję?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki jest odpowiedni moment, żeby udać się do poradni zdrowia psychicznego. W tym przydatne może okazać się obserwowanie niepokojących symptomów. Jeżeli objawy są długotrwałe lub nasilają się, tym bardziej wskazane jest szybkie poszukanie pomocy specjalisty. To, na co szczególnie warto zwracać uwagę, to brak odczuwania przyjemności i radości życia, częste uczucie smutku, problemy ze snem, trudności w codziennym funkcjonowaniu, czy dolegliwości somatyczne. Objawów depresyjnych może być dużo więcej, jednak te należą do bardzo charakterystycznych.

Fotolia_143363411_Subscription_XXL

Znaczenie psychoterapii w leczeniu depresji

Psychoterapia odgrywa często kluczową rolę w leczeniu depresji. Jej zadaniem nie jest jedynie usunięcie objawów, ale także umożliwienie poznania i zrozumienia przyczyn choroby, zmiany postaw, przekonań i sposobów myślenia, które mogą przyczyniać się do występowania i nawrotów depresji. W Centrum Katharsis plan leczenia ustalany jest indywidualnie dla każdego Pacjenta, przy uwzględnieniu jego problemu i potrzeb. Nasi specjaliści współpracują ze sobą, oferując naszym Pacjentom łączenie psychoterapii z farmakoterapią, jeśli istnieje taka potrzeba.