Katharsis | Leczenie alkoholizmu Poznań | Katharsis
21974
page,page-id-21974,page-child,parent-pageid-21964,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Leczenie alkoholizmu Poznań

Uzależnienie od alkoholu jest jednym z tych zaburzeń, które nie tylko mają negatywny wpływ na życie i zdrowie osoby uzależnionej, ale także znacząco odbijają się na całym jej otoczeniu. Leczenie alkoholizmu jest procesem trudnym i długotrwałym, ale nie niemożliwym. Dlatego też Centrum Katharsis oferuje osobom uzależnionym różne formy pomocy: terapię indywidualną, grupową, terapię w ramach Dziennego Oddziału Terapii Uzależnienia od Alkoholu oraz wsparcie psychiatryczne. Nasi doświadczeni specjaliści każdego dnia starają się pomagać naszym Pacjentom wprowadzać zmiany w swoim życiu, z czego skorzystało już wiele osób.

Ponieważ alkoholizm nie dotyczy tylko osoby chorej, ale także jej bliskich, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami również te osoby, które doświadczają trudności i cierpienia w związku z uzależnieniem bliskiej osoby.

Od czego zależy charakter leczenia?

Leczenie alkoholizmu jest zależne stopnia zaawansowania choroby alkoholowej oraz motywacji i potrzeb Pacjenta. Osoby, które odwiedzają naszą siedzibę w mieście Poznań, doskonale wiedzą, że pod uwagę brane są ich jednostkowe sytuacje. Postawą leczenie zawsze jest jednak abstynencja od alkoholu. Podczas terapii pacjenci zdobywają wiedzę na temat choroby alkoholowej, mechanizmów uzależnienia i uczą się wypracowywać nowe sposoby radzenia sobie. Osoby z najbliższego otoczenia osoby uzależnionej także otrzymują od nas wsparcie psychiczne i dowiadują się więcej na temat choroby.